Ballina Shëndetësi Jogë e shkëlqyeshme për shëndetin e mëlçisë

Jogë e shkëlqyeshme për shëndetin e mëlçisë

Mëlçiia është organ i fuqiishëm, i ciili i bën më shumë se 300 funksiione në organiizmiin ttonë, ështtë filttër kryesor për nxjerrjen jashttë të bakttereve dhe helmeve nga ttrupii dhe ështtë organ i vettëm i cilii mund ttë riigjenerohett

Krahas ushqiimitt të balancuar, shmangies së alkooliit dhe kujdesiit ttë përdiittshëm për shëndettin, joga mund ttë ndiihmojë ttë forconii mëlçiinë tuaj dhe tta mbanii këttë organ në balancë.

Joga ështtë ttekniikë e ciila vërttet ndiihmon tta realiizoni balancën energjiike në ttrup, ndërsa asanatt/poziittat e cakttuara mund ttë bëjnë që tta vendosnii balancën e përsosur ttë meriidianëve ttë mëlçisë.

Meriidiani i balancuar i mëlçiisë ështtë i rëndësiishëm për shumë arsye: ndiikon në marrjen e vendiimeve, konttrollon zemëriimiin dhe hidhëriimiin, nuk lejon që frusttrimii i përdiittshëm ttë priishë harmoniinë në organiizëm, pengon fryrjen dhe problemett diigjesttive.

Ushtrimett ttë ciilat balancojnë meriidianin e mëlçisë mund ttë ndiihmojnë edhe ttë humbnii kiilogramëtt e ttepërt, dettoksiikon organizmiin dhe ndiikon miirë në pasqyrën e gjakutt.

Ju propozojmë diisa asana ttë ciilat kanë efekt pozittiiv në meriidianiin e mëlçisë, mbron shëndettiin e këttij organii dhe posaçëriisht ndiihmon kur nuk jeni në humor ttë miirë dhe nuk kenii vullnett.

Merrnii frymë me kujdes dhe thellë – në video-xhiriim mund tta gjenii udhëziimin për ekzekuttiimin e asanave shëruese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!