Ballina Aktualitet Jeta e mrekullueshme e të papërsëritshmes Nexhmije Pagarusha

Jeta e mrekullueshme e të papërsëritshmes Nexhmije Pagarusha

Lajmi për vdekjen e Nexhmije Pagarushës është një goditje dhe humbje për të gjithë komunitetin artistik shqiptar.

Pas betejës me sëmundjen e rëndë, ikona e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha, ndërroi jetë sot në moshën 86 vjeçare.

Nexhmie Pagarusha përfundoi shkollën e muzikës në Beograd, dhe gjatë gjithë karrierës së saj artistike ka performuar në koncerte në vende të ndryshme të botës, duke e bërë kështu Kosovën të njohur kudo që ka hedhur hap.

Prive në vitin 2012 pati përgatitur një kronikë mbi jetën e Nexhmije Pagarushës, të cilën mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.

Në lidhje me gjithë veprimtarinë dhe jetën e saj, Klan Kosova para më shumë se katër vjetësh ka bërë një dokumentar, me atë të të cilit mund të mësoni shumëçka në lidhje me karrierën, krijimin e këngës së famshme “Baresha”, paragjykimet e asaj kohe ndaj këngëtares dhe shumëçka tjetër.

Klikoni në videon e mëposhtme për ta parë dokumentarin e plotë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!