Studenti i cili i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të mjekësisë është nxjerrë me forcë nga salla.

Dosja.al ka publikuar momentet kur studenti tërhiqet nga dy truprojat, të cilët e mbajnë nga krahët dhe tentojnë ta nxjerrin jashtë. Vetë studenti dëgjohet teksa thotë: Hiqi durt, mos më prek me dur!

Image result for studenti i nderpret djalen rames

Studenti, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije u shpreh në mes të sallës se që të diplomohesh në Shqipëri duhet të kesh shumë para pasi këtu diplomohen vetëm të pasurit. Incidenti ndodhi në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Mjekësisë.

Teksa kreu i qeverisë po fliste lidhur me kushtet e reja ku po punojnë ‘bluzat e bardha”, një nga të pranishmit në sallë ka ngritur zërin duke i thënë Ramës së në Shqipëri diplomohen vetëm të pasurit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!