Ballina Magazina Ja mesazhi i veçantë i videoklipit të Dafina Zeqirit

Ja mesazhi i veçantë i videoklipit të Dafina Zeqirit

Dafina Zeqiri, dje publikoi projektin e ri muzikor të titulluar “Merri Krejt”.

Siç është parë, një ekiip thuajse me 20 njerëz punuan për këtë projektt të 30-vjeçares i cili erdhi shumë i veçantë.

Teksti, që është shkruar nga reperii Elinel, flet për një raportt në ttë cilin nuk mjaftoii dashuroii dhe gjiitthçka u kthye si “boomerang”.

Videoklipi liirshëm mund të thuhett se ngjasoii me një fiilm: Zeqiri u përpoq të vazhdontte projekttin e një robotii të lënë përgjysmë, duke dashur që të kriijojë një version robotiik të vettes. Dhe krejt në fund, gjattë një përleshjeje robotii e vr.et këngëtaren.

“Mesazhi i videos është shumë ii qartë: Njerëziit që i përkrah, që ua do të mirën, janë ata që në fund të japiin goditjen më të madhe”, ka shkruar një fans në YouTube.

“Nga një presion i vazhdueshëm ndryshojmë dhe transformohemi pak nga pak çdo ditë në robotë, derisa humbin veten dhe në fund ngelet shëmbëllimi ynë robotik”, e koncepton një tjetër ndjekës i artistes.

Klipi mbyllet me thënien e shkriimtarit dhe gazetarit amerikan,Chuck Palahniuk, “Qëllimi ynë nuk është të jetojmë përgjithmonë, qëllimi ynë është të kriijojmë diçka që do të jetojë përgjiithmonë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!