Cmimin më të lartë të Hollywood-it mbrëmjen e së dielës e mori “Parasite” – duke e bëri atë filmin e parë joanglishtfolës që e fiton çmimin Oscarin në kategorinë e filmit më të mirë. Filmi i Koresë së Jugut gjithashtu fitoi për regjinë më të mirë, filmin më të mirë ndërkombëtar dhe skenarin më të mirë.

Nderkohë disa nga fituesit e çmimeve “Oscar” ishin ashtu siç e prisnim: Brad Pitt, Renée Zellweger, Joaquin Phoenix dhe Laura Dern.

Më poshtë do shikoni shtatë momentet më të ‘sikletshme’ nga “Oscars 2020”.

1. Steve Martin e ka shqiptuar gabimisht emrin e Cynthia Erivo

2. Askush nuk duartrokiti kur Chris Rock përmendi emrin e Jeff Bezos, i cili ishte në audiencë

3. Diane Keaton për pak zbuloi fituesin e skenarit më të mirë më herët se që duhej dhe pastaj hodhi zarfin. Faleminderit Zotit për Keanu Reeves!

https://twitter.com/partygirlu2/status/1226685513924567047?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1226685513924567047&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Foscars-2020-momentet-te-sikletshme-ne-naten-e-djeshme%2F

4. Josh Gad e ka ngacmuar John Travoltan për gabimin e tij epik, i cili e shqiptoi gabimisht emrin e Indina Menzel

5. Reagimi i Billie Eilish teksa po interpretonin Maya Rudolph dhe Kristen Wiig

Billie Eilish (Foto: Twitter)

6. Reagimi i publikut gjatë performancës befasuese të Eminem

7. Kur drita ra në aktorët e “Parasite” pasi fituan çmimin “Fotografia më e mirë” publiku nuk ndalej së brohorituri

Burimi:/Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!