Ballina Magazina Ja ku i keni momentet më të sikletshme në natën e djeshme...

Ja ku i keni momentet më të sikletshme në natën e djeshme të ‘Oscars 2020’

Cmimin më të lartë të Hollywood-it mbrëmjen e së dielës e mori “Parasite” – duke e bëri atë filmin e parë joanglishtfolës që e fiton çmimin Oscarin në kategorinë e filmit më të mirë. Filmi i Koresë së Jugut gjithashtu fitoi për regjinë më të mirë, filmin më të mirë ndërkombëtar dhe skenarin më të mirë.

Nderkohë disa nga fituesit e çmimeve “Oscar” ishin ashtu siç e prisnim: Brad Pitt, Renée Zellweger, Joaquin Phoenix dhe Laura Dern.

Më poshtë do shikoni shtatë momentet më të ‘sikletshme’ nga “Oscars 2020”.

1. Steve Martin e ka shqiptuar gabimisht emrin e Cynthia Erivo

2. Askush nuk duartrokiti kur Chris Rock përmendi emrin e Jeff Bezos, i cili ishte në audiencë

3. Diane Keaton për pak zbuloi fituesin e skenarit më të mirë më herët se që duhej dhe pastaj hodhi zarfin. Faleminderit Zotit për Keanu Reeves!

4. Josh Gad e ka ngacmuar John Travoltan për gabimin e tij epik, i cili e shqiptoi gabimisht emrin e Indina Menzel

5. Reagimi i Billie Eilish teksa po interpretonin Maya Rudolph dhe Kristen Wiig

Billie Eilish (Foto: Twitter)

6. Reagimi i publikut gjatë performancës befasuese të Eminem

7. Kur drita ra në aktorët e “Parasite” pasi fituan çmimin “Fotografia më e mirë” publiku nuk ndalej së brohorituri

Burimi:/Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!