Ballina Magazina Ironizimi i Brad Pitt në "BAFTA" për largimin e Princ Harry nga...

Ironizimi i Brad Pitt në “BAFTA” për largimin e Princ Harry nga mbreteria, vë në siklet Princin William dhe Kate Middleton

Brad Pitt është shpërblyer të dielën me çmimin “Aktori më i mirë në rol dytësor”, në ngjarjen e madhe të ndarjes së çmimeve, BAFTA.

Në momentin që mori çmim, Pitt bëri një shaka me Princin Harry, duke thënë se është i ekzaltuar që do të rikthehet bashkë me këtë trofe në ShBA, ashtu sikurse Harry ka bërë, shkruan  INSIDER.

Ndërkohë, të pranishëm në sallë ishin vëllai dhe kunata e Harryt, Princi William dhe Kate Middleton, të cilët dhanë një buzëqeshje të lehtë pas kësaj shakaje.

Megjithëse Pitt nuk ishte në gjendje të merrte pjesë fizikisht në edicionin e 73-të të BAFTA-s, ishte Margot Robbie ajo që e pranoi këtë çmim, dhe Brad Pitt e dha mesazhin ironizues përmes një letre që e kishte lënë të shkruar të cilën Margot Robbie e lexoi para publikut.

“Ai do ta emërojë këtë [çmim] me emrin Harry sepse ai është me të vërtetë i ngazëllyer që do ta marrë atë me vete në Shtetet e Bashkuara”, shkruhej në këtë letër.

Kamerat më pas kapën një pamje të Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit, të cilët qeshën me vështirësi së bashku me audiencën.

Është hera e parë që William dhe Middleton kanë pranuar publikisht vendimin e Princit Harry dhe Meghan Markle për të lënë shtëpinë e tyre në Mbretërinë e Bashkuar, si pjesë e “daljes së tyre” nga familja mbretërore.

Pitt në fjalimin e tij: “Hej Britani, dëgjuat se sapo jeni bërë beqar, të mirëpritur në klub, duke iu uruar më të mirën me zgjidhjen e divorcit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!