Nëse do gjenim një emër tjetër për të personifikuar Mozzik, i duhuri do të ishte “njeriu i hiteve”. është e vështirë të gjejmë një këngë të reperit që nuk është shndërruar në hit dhe të njejtin fat ka patur kënga e tij e fundit “Auf Wiedersehen”, një këngë e publikuar ditën e Shën Valentinit dhe tashmë i ka kaluar 4 milionë klikimet.

Nisur nga teksti nga të gjithë fansat dhe jo vetëm u tha se kjo këngë është dedikim për Loredanën. Vëmendje ka tërhequr teksti ku Mozzik e pyet personin që e ka lënduar: “Me kë rri tani? Me kë tymos tani? Me kë *** tani?”

Image result for mozzik

Në pjesën e dytë të këngës Mozzik këndon edhe shqip:

“Shkoj edhe ky shën valentin, Kush po t’bje ty lule e kush pot blen parfim Veq un asnjani prej ktyne sjam ti e din”.

Për t’ju rikthuar asaj që përmendëm më lart, kjo këngë e Mozzik është bërë trending në disa shtete. “Auf Wiedersehen” është me e dëgjuara në Shqipëri, Zvicër, Austri dhe e 2-ta më e dëgjuar në Maqedoninë e Veriut.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!