Ballina Magazina Nuk do e besoni sa ka ndryshuar Gjino i "14 vjeç dhëndërr"!...

Nuk do e besoni sa ka ndryshuar Gjino i “14 vjeç dhëndërr”! (FOTO)

Komedia “14 vjeç dhëndër” është padyshím një ndër filmat shqiptar që na ka gòzhduar para ekranit që të gjithëve, pa dallim moshe, bàtutat e të cilit i mbajmë mend dhe sot.

Autori i kësaj komedie, Çajupi, trajton temën e katundit shqiptar, duke ballafaquar ankthin e ekzistencës të ndeshur ashpër me afshin e jetës.

Në këtë ndeshje të papërbàllueshme portretízohet drama e krijimit të familjes si dràmë e ekzístencës.Gjino që u martua 14 vjeç me Marigon, ja si duket sot (FOTO)

Komedia, e cila u kthye në film, pati gjithë suksesin e merituar. Mund të themi se aktori që spikali në film, është Admir Sorra, ai që luajti rolin e Gjinos.

Ai sot është një burrë i pashëm, por buzëqeshjen naive të Gjinos e ka ruajtur ende. Kujtojmë se Admir Sorra lindi në Vlorë më 15 janar të vitit 1975.

Në vitin 1988 në një konkurs që është bërë në Tiranë, ku filmi “Përrallë nga e kaluara” mori çmimin “Naim Frashëri”, ku regjisori e drejtoi të tërhiqte çmimin e filmit, dhe ky ishte padyshim një nder për të.Gjino nga '14 vjeç dhëndër' tani është 41 vjeçar (FOTO) - Lajmet e fundit -  Zëri

Në Festivalin VIII të Filmit ka marrë medaljonin si “Aktori i vogël më i mirë i filmave shqiptarë”.

Përkundër arritjes së vlerave të larta artistike ai u largua nga Akademia e Arteve në vitin 1993.

Aktualisht Admir Sorra është kthyer nga Modena dhe po jeton në Vlorë.Ju kujtohet Gjino i '14 vjeç dhëndër'? Ja çfarë ka ndodhur me jetën e tij -  Balkanweb.com - News24

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!