Pak ditë më parë në rrjete sociale u shpërndà me shpejtësi një video, në të cilën shiheshin një grup djemsh duke rràhuar një djalë tjetër që ndodhej vetëm brenda një makine.

Në fillim u tha se protàgonistët në video ishin dy reperët e njohur shqiptarë, Don Xhoni dhe Finem. Mirëpo reàgimi nga Don Xhoni ishte i menjëhershëm.

Ai i hòdhi pòshtë të gjitha alùdimet dhe u shpreh se nuk ishte ai në atë video dhe se gjithë këtë e ka bërë Finemi për vëmendje.

Madje Don Xhoni i bëri thirrje Finemit që të shkonte në Kosovë, nëse donte të përbàllej realisht me të.

Ndërsa Finemi u shpreh se nuk e dinte ekzístencën e asaj video dhe me iròni tha se nuk e mban mend se sa veta rreh në ditë.

Më vonë u zbùlua se djali që Finemi rrihte në video bashkë me grupin e tij ishte një këngëtar i ri i quajtur Santi.

https://www.youtube.com/watch?v=xgfBxNVs51I

Këtë gjë e pranoi vetë Santi në rrjete sociale dhe rréfeu se videoja ishte bërë 3 muaj më parë dhe se e kishte mbyllur si çéshtje me Finemin.

Ndër të tjera këngëtari tha se Finemi e ka shpërndàrë vetë videon për të màrrë pak vëmendje nga fama e madhe e Don Xhonit dhe se ai do e ndjékë pénalisht reperin.

Nga ana tjetër Finem ka folur sërish në lídhje me këtë ngjàrje në një intervistë për “Prive”.

Ai tha se kjo histori është zmàdhuar shumë dhe shtòi se asnjë nga personat e përmendur, duke nénkuptuar Don Xhonin, nuk ishin pjesë e videos.

Reperi shtòi se ka lònë pas natyrën pròblematike dhe se shumë débate i kanë ngélur adoleshencës.

“Disa débate na kanë ngélur që në adoleshencë, por jemi mùnduar t’i shmàngim. Përsa i përket asaj videos nuk e mora vesh pse u bë e madhe. Nuk është fàji i mediave që duan të bëjnë lajm me emrin e dikujt, siç përdorin emrin tim. Kam reàguar pak fare në Instagram, dola live. S’doja fare të reàgoja. Kemi të bëjmë me një video që s’ka lídhje fare me asnjë nga sa është përmendur”, tha Finemi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!