Ballina Magazina Finem sapo tha të vërtetën në lídhje me shérrin me Don Xhonin...

Finem sapo tha të vërtetën në lídhje me shérrin me Don Xhonin (VIDEO)

Pak ditë më parë në rrjete sociale u shpërndà me shpejtësi një video, në të cilën shiheshin një grup djemsh duke rràhuar një djalë tjetër që ndodhej vetëm brenda një makine.

Në fillim u tha se protàgonistët në video ishin dy reperët e njohur shqiptarë, Don Xhoni dhe Finem. Mirëpo reàgimi nga Don Xhoni ishte i menjëhershëm.

Ai i hòdhi pòshtë të gjitha alùdimet dhe u shpreh se nuk ishte ai në atë video dhe se gjithë këtë e ka bërë Finemi për vëmendje.

Madje Don Xhoni i bëri thirrje Finemit që të shkonte në Kosovë, nëse donte të përbàllej realisht me të.

Ndërsa Finemi u shpreh se nuk e dinte ekzístencën e asaj video dhe me iròni tha se nuk e mban mend se sa veta rreh në ditë.

Më vonë u zbùlua se djali që Finemi rrihte në video bashkë me grupin e tij ishte një këngëtar i ri i quajtur Santi.

Këtë gjë e pranoi vetë Santi në rrjete sociale dhe rréfeu se videoja ishte bërë 3 muaj më parë dhe se e kishte mbyllur si çéshtje me Finemin.

Ndër të tjera këngëtari tha se Finemi e ka shpërndàrë vetë videon për të màrrë pak vëmendje nga fama e madhe e Don Xhonit dhe se ai do e ndjékë pénalisht reperin.

Nga ana tjetër Finem ka folur sërish në lídhje me këtë ngjàrje në një intervistë për “Prive”.

Ai tha se kjo histori është zmàdhuar shumë dhe shtòi se asnjë nga personat e përmendur, duke nénkuptuar Don Xhonin, nuk ishin pjesë e videos.

Reperi shtòi se ka lònë pas natyrën pròblematike dhe se shumë débate i kanë ngélur adoleshencës.

“Disa débate na kanë ngélur që në adoleshencë, por jemi mùnduar t’i shmàngim. Përsa i përket asaj videos nuk e mora vesh pse u bë e madhe. Nuk është fàji i mediave që duan të bëjnë lajm me emrin e dikujt, siç përdorin emrin tim. Kam reàguar pak fare në Instagram, dola live. S’doja fare të reàgoja. Kemi të bëjmë me një video që s’ka lídhje fare me asnjë nga sa është përmendur”, tha Finemi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!