Ballina Magazina Bearti pranon lídhjen me Tean dhe sqaron publikun: Është e vërtetë...

Bearti pranon lídhjen me Tean dhe sqaron publikun: Është e vërtetë…

Tea dhe Bearti janë çift e tashmë nuk ka më asnjë lloj dyshimi për këtë gjë. Së fundmi ka reàguar edhe Bearti, i cili ka konfirmuar gjithçka me zë e figurë.

“Ndjej një detyrim për publíkun që të flas në emrin tim dhe të Teas. Rréthanat erdhën që t’ju them se ç’keni marrr vesh për mua dhe Tean është e vërtetë. Tea është me mua. Jemi bashkë. Por ju bétohem me dorë në zemër se në tërë këtë historinë e Teas, Tea është e pafàjshme, Tea është víktíma e kësaj situate, dhe jo vetëm ajo. Por më vonë do e mësoni gjithë të vërtetën e kësaj historie, ka rëndësi që gjithçka që është një dashuri e vërtetë, pse jo edhe më e bukura e gjithë dashurive”, është shprehur Bearti në një video të piublikuar në Insatgram.

Po ashtu pak minuta më parë ka reàguar edhe Andi. Ky i fundit ka treguar se ka qenë në dijeni të lídhjes së Teas me Beartin, por nuk ka mùndur të flasë për shkàk të kontratës.

Ai ka treguar se ka héshtur edhe para familjes e miqve të tij dhe se i kanë kërkuar të dasë çift nga programi me Tean.

“Vija nga híci para botes se kamerave! Kujtdo personi i duket bukur , te gjithe ju do mendoni ” ëa sa bukur fama, vemendja etj etj ” po ashtu si un edhe te gjithe konkurentet e tjere jam shume i sigurt ge jan genjyer nga kjo bote qe duket shume e bukur , ama pertej kamerave fshíhen letra, kontrata, firma dhe shume politika te tjera te shpifura sic ishte shfrytzimi i ímazhít tim ! Kemi rene te gjithe pre e kesaj bote ne pamje te pare te bukur ama kur i vjen fundi kupton qe disa còpa letrash te mbajn gojen mbyllur tek familjaret , miqt dhe publíkut ! Por jo me tani po flas me ze te larte ! Hyra ne ate emision per te gjetur dashurine ama jo vetem dashurine qe sgjeta por u détyrova dhe te héshtja, te mbyllja gojen pervecse zemres! Tani nuk me intereson me asgje tjeter vecse te jem i sinqert me familjen time , miqt dhe publikun ! Ju kerkoj ndjes te gjitheve kam tentuar shume here te flas ama ato kontrata e letra jan te fríkshme! Prandaj dhe shpesh nuk kam ardhur ne emision kam dashur te largohem prej kohesh prej andej , ama nuk jepja dot sqarime sepse ekzistonte meraku i kontratave ! Me eshte kerkuar te rikthehem ne emision dhe te dal sesben cift me Tean ! Kjo eshte gjithe historia ime ne ekran! Tani te behet ca t behet sme plas fare per ato kontrata nuk kam fríke! Ju dua shume te gjitheve!”, shkruan Andi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!