Tea dhe Bearti janë çift e tashmë nuk ka më asnjë lloj dyshimi për këtë gjë. Së fundmi ka reàguar edhe Bearti, i cili ka konfirmuar gjithçka me zë e figurë.

“Ndjej një detyrim për publíkun që të flas në emrin tim dhe të Teas. Rréthanat erdhën që t’ju them se ç’keni marrr vesh për mua dhe Tean është e vërtetë. Tea është me mua. Jemi bashkë. Por ju bétohem me dorë në zemër se në tërë këtë historinë e Teas, Tea është e pafàjshme, Tea është víktíma e kësaj situate, dhe jo vetëm ajo. Por më vonë do e mësoni gjithë të vërtetën e kësaj historie, ka rëndësi që gjithçka që është një dashuri e vërtetë, pse jo edhe më e bukura e gjithë dashurive”, është shprehur Bearti në një video të piublikuar në Insatgram.

https://www.youtube.com/watch?v=qxwtYhoeBfU&feature=emb_title

Po ashtu pak minuta më parë ka reàguar edhe Andi. Ky i fundit ka treguar se ka qenë në dijeni të lídhjes së Teas me Beartin, por nuk ka mùndur të flasë për shkàk të kontratës.

Ai ka treguar se ka héshtur edhe para familjes e miqve të tij dhe se i kanë kërkuar të dasë çift nga programi me Tean.

“Vija nga híci para botes se kamerave! Kujtdo personi i duket bukur , te gjithe ju do mendoni ” ëa sa bukur fama, vemendja etj etj ” po ashtu si un edhe te gjithe konkurentet e tjere jam shume i sigurt ge jan genjyer nga kjo bote qe duket shume e bukur , ama pertej kamerave fshíhen letra, kontrata, firma dhe shume politika te tjera te shpifura sic ishte shfrytzimi i ímazhít tim ! Kemi rene te gjithe pre e kesaj bote ne pamje te pare te bukur ama kur i vjen fundi kupton qe disa còpa letrash te mbajn gojen mbyllur tek familjaret , miqt dhe publíkut ! Por jo me tani po flas me ze te larte ! Hyra ne ate emision per te gjetur dashurine ama jo vetem dashurine qe sgjeta por u détyrova dhe te héshtja, te mbyllja gojen pervecse zemres! Tani nuk me intereson me asgje tjeter vecse te jem i sinqert me familjen time , miqt dhe publikun ! Ju kerkoj ndjes te gjitheve kam tentuar shume here te flas ama ato kontrata e letra jan te fríkshme! Prandaj dhe shpesh nuk kam ardhur ne emision kam dashur te largohem prej kohesh prej andej , ama nuk jepja dot sqarime sepse ekzistonte meraku i kontratave ! Me eshte kerkuar te rikthehem ne emision dhe te dal sesben cift me Tean ! Kjo eshte gjithe historia ime ne ekran! Tani te behet ca t behet sme plas fare per ato kontrata nuk kam fríke! Ju dua shume te gjitheve!”, shkruan Andi.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!