Ndàrja e Teas dhe Beartit ka qenë një nga çéshtjet më të diskutuara të ditëve të fundit në mediat rozë.

I pari që pranoi ndàrjen në rrjete sociale ka qenë Bearti, pas thùmbave të njëpasnjëshëm që ata të dy po i drejtonin njëri-tjetrit në rrjete sociale.

“Po gjithçka ka marrë fund. Nuk dua dràma ose vëmendje, kështu që dua me e mbyll këtu këtë kapitull edhe mos me e hap më asnjëherë”, shkruante Bearti.

Më pas Tea zbùloi gjithçka për ndàrjen përmes një interviste. Ajo ka treguar se arsyeja e ndàrjes ishte xhélozia e tepruar dhe pasiguritë e Beartit.

Tea tregoi se ai e ndíqte ngado dhe se ajo hoqi dorë nga gjithçka për t’ju përkushtuar Beartit, por pranoi se ka bërë gabim.

I menjëhershëm ishte më pas edhe reàgimi i Beartit. Ai pranoi se ka qenë xhéloz dhe i pasigurt për shkàk të vetë gabímeve që ka bërë Tea gjatë lídhjes së tyre.

Ai u shpreh se Teas i ka interesuar gjithmonë vëmendja e publikut dhe se nuk ka dashur të flasë për të mos e njòllòsur.

Së fundmi, ai ka realízuar një bashkëbisedim me ndjékësit e tij në Instagram ku i janë drejtuar pyetje në lídhje me tema të ndryshme.

“A je në ndonjë lídhje tjetër?” e ka pyetur një ndjékës ish-konkurrentin dhe ai i është përgjigjur prerë që Jo.

Ndërkohë, ndjékësit nuk kanë ngurrùar që ta pyesin se si e sheh njeriun me të cilin do të martohet në të ardhmen.

“A ke qef të martohesh përfundimisht me shqiptare apo kosovare? Më kthe përgjigje”, i ka shkruar ndjékësi/ja në formë lutjeje.

“S’kam dashur që të përgjigjem fare, po aq shumë herë ma keni bërë këtë pyetje që s’po mundem ta tejkaloj më. E para çfarë réndësie ka shqiptare/kosovare. Në fund të gjithë shqiptarë jemi. S’di pse kaq shumë “urréjtje” se kam parë edhe në komente “Ju shqiptarët, ju kosovarët..” Tùrp. Përsa i përket pyetjes unë kam shprehur se nëse dikush më pëlqen s’ka réndësi nëse është shqiptare, kosovare a gabele.  Më falni që u shpreha kështu, por duhet të kuptoni se të gjithë jemi shqiptarë dhe kemi lùftuar për të njëjtin flamur dhe ne”, i është përgjigjur Bearti.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!