Ndonëse në bottën e showbiz-it është e vështirë ttë kesh një marrëdhënie të qëndrueshme, këta VIP-a kanë ttreguar ttë kundërtën.

Këtë Shën Valentin kemii vendosur t’ju tregojmë diisa nga liidhjet më të gjata të showbiz-it shqipttar, të ciilat janë për tt’u marrë shembull.

Vera Grabocka dhe Timo Flloko

Ndonëse kanë shumë vitte bashkë, Vera Grabocka dhe Timo Flloko vazhdojnë ttë duhen si diitën e parë. Nga martesa e tyre atta kanë sjellë në jettë një vajzë me emrin Linda dhe ajo ttashmë ii ka bërë gjyshër.

Anila dhe Ardit Gjebrea

Për 25 vitte Anila dhe Ardit Gjebra janë mbështtetja më e madhe e njëri-tjettrit. Ato kanë diiittur ttë ndajnë se bashku sii dashuriinë, ashttu dhe anën profesiionale dhe janë priindër të..dy fëmijëve, Jon dhe Anna.

Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi

Dashuria mes tyre indi në skenën e spektaklit të “Portokallisë”. Ato u njohën në vitin 2005 dhe pas pesë vitesh Ami dhe Ermali vendosën të martohen në një ceremoni të mbajtttur..më më 10 Shtator 2010. Tani janë prindër të dy fëmijëve, Roel dhe Sia..

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj

Mirian Cani dhe Alban Skënderaj janë njohur në një sttacion treni në Zvicër. Ata kanë 13 vite bashkë dhe verën e kaluar zhvilluan ceremoniiinë e dasmës. Miriami dhe Albani sapo janë bërë prindër për herë të dytë të një djali, Duam.

Orinda Huta dhe Turjan Hyska

Janë njohur para më shumë se 11 vitesh, në kohën kur të dy ishin të apasionuar pas muzikës. Ata celebruan dashurinë me martesë në vitin 2017 dhe dasma ishte përrallore.

Julka dhe Andi Gramo

Julka dhe Andi kanë plot 20 vite bashkë. Nga historia e gjatë e dashurisë kanë sjellë në jetë dy djem dhe momentalisht janë përkushtuar në karrierën e tyre.

Ermal dhe Ariana Fejzullahu

Ariana dhe Ermal Fejzullahu janë ndër çiftet më jetëgjatë. Ata i kanë dhënë fund beqarisë në një moshë të re, kur ishin rreth të njëzetave dhe tani janë prindër të katër fëmijëve.

Xhensila dhe Besi

Besi dhe Xhensila, janë njohur krejt rastësisht shumë vite më pare kur Xhensila ishte vetëm 17 vjeç. Pas një historie të gjatë dashurie, Besi dhe Xhensila kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë më 1 Shtator 2017-të. Tani janë prindër të një vogëlusheje të quajtur Ajka.

Rezarta Shkurtadhe  Ermal Hoxha

Rezarta dhe Ermal Hoxha janë bashkë prej 16 vitesh dhe lidhja e tyre ka qenë e mbushur me dinamika të shumta. Ata kanë arritur t’i bëjnë ballë çdo problemi dhe pas 16 vitesh do të bëjnë sërish një dasmë ku e ftuara special do të jetë vajza e tyre, Hera.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!