Ballina Showbiz Gërshetimi i sportit dhe artit në romancë: 15 futbollistët që u lidhën...

Gërshetimi i sportit dhe artit në romancë: 15 futbollistët që u lidhën me bukuroshe të famshme

Yjet e njohura të futbollit shpesh kanë zgjedhur partnere të tyre personazhe nga bota e ekranit dhe skenës. Këngëtare, aktore, modele apo bukuroshe të televizionit, ua kanë rrëmbyer zemrën futbollistëve.

Telegrafi jua sjell listën me 15 lojtarë që kanë zgjedhur të kenë një lidhje me bukuroshe të famshme:

David Beckham

David Beckham dhe Victoria Beckham (Foto: Frazer Harrison/Getty Images for Ken Paves Salon/Guliver)

Nga viti 1999 i martuar me Victoria Beckham, ish-anëtarja e grupit të vajzave, “Spice Girls”, tash dizajnere.

Gerard Pique

Gerard Pique dhe Shakira (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Nga viti 2010 në lidhje me këngëtaren Shakira.

Adil Rami

Pamela Anderson, Adil Rami (Fotomontazh: Getty Images/Guliver)

Në vitin 2017 e nisi lidhjen e me aktoren e famshme, Pamela Anderson, ndërsa ndarja e tyre ishte me shumë bujë.

Neymar

Neymar dhe Bruna Marquezine (Foto: Rodrigo Paiva/Getty Images for amfAR/Guliver)

Futbollisti brazilian ka qenë në lidhje me aktoren Bruna Marquezine.

Cristiano Ronaldo

Irina Shayk dhe Cristiano Ronaldo (Foto: Christof Koepsel/Getty Images/Guliver)

Superylli portugez ishte në lidhje pesëvjeçare me modelen dhe aktoren, Irina Shayk, me të cilën u nda në vitin 2015.

Alex Oxlade-Chamberlain

Alex Oxlade-Chamberlain dhe Perrie Edwards (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Futbollisti i Liverpoolit është në lidhje me Perrie Edwards, anëtaren e grupit anglez të vajzave, “Little Mix”.

Francesco Totti

Francesco Totti dhe Ilary Blasi (Foto: Stuart C. Wilson/Getty Images for Laureus/Guliver)

Ikona e Romës është i martuar me modelen dhe personalitetin televiziv në Itali, Ilary Blasi, nga viti 2005.

Sergio Ramos

Pilar Rubio dhe Sergio Ramos (Foto: Carlos Alvarez/Getty Images/Guliver)

Që nga viti 2012 është në lidhje me aktoren Pilar Rubio.

Kevin-Prince Boateng

Kevin-Prince Boateng dhe Melissa Satta (Foto: Andrew Goodman/Getty Images for Celebrity Fight Night/Guliver)                                              

I martuar me prezantuesen televizive, Melissa Satta, që nga viti 2016.

Ashley Cole

Ashley Cole dhe Cheryl (Foto: Chris Jackson/Getty Images/Guliver)

Ka qenë i martuar me këngëtaren Cheryl, e cila asokohe ishte pjesë e grupit “Girls Aloud”.

Mesut Ozil

Mandy Grace Capristo dhe Mesut Oezil (Foto: Alexander Koerner/Getty Images for AIGNER/Guliver)

Ka pasur një lidhje me këngëtaren Mandy Capristo.

Benjamin Pavard

Benjamin Pavard dhe Rachel Legrain-Trapani (Foto: Instagram/rachellegraintrapani)

Ka qenë në lidhje me ish-Miss Francën, Rachel Legrain-Trapani.

Edin Dzeko

Futbollisti boshnjak është martuar me aktoren Amra Silajdzic nga viti 2014.

Mikel Arteta

Lorena Bernal dhe Mikel Arteta (Foto: Anthony Harvey/Getty Images/Guliver)

Tashmë trajner, Arteta është i martuar me aktoren Lorena Bernal nga viti 2010.

Wesley Sneijder

Yolanthe dhe Wesley Sneijder (Foto: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images/Guliver)

I martuar me aktoren holandeze, Yolanthe, që nga viti 2010.

Burimi : Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!