Ballina Weird Fast And Furious 9: 4 Reasons John Cena Is A Perfect Addition...

Fast And Furious 9: 4 Reasons John Cena Is A Perfect Addition To The Family

In just a few months, John Cena will make his long-awaited and highly anticipated debut in the Fast And Furious Franchise where he will portray series protagonist Dominic Toretto’s long-lost (and unknown) brother Jakob in Fast And Furious 9, or F9 as it has been alternatively titled. Cena’s debut to the action series is long overdue, and it’s shocking that it took this long for one of the WWE’s most prominent stars to find his way to one of the most successful film franchises of all time.

This probably won’t come as a surprise for anyone, but I think John Cena and Fast And Furious are a match made in cinematic heaven. The two entities have pretty much rocked their respective worlds for essentially the first 20 years of the 21st Century, brought millions of fans entertainment, and have made enough money to fill up those bank vaults from Fast Five.

Here are just a few of the reasons why John Cena is a perfect addition to the Fast And Furious family.

John Cena Has Had One Of The Greatest Careers In Wrestling History

Although he doesn’t have the same name recognition and cultural relevance as, say, Hulk Hogan, Ric Flair, or The Rock (more on him later), John Cena has had the most successful wrestling career of the 21st Century and is up there as one of the greatest in the history of sports entertainment.

Since his debut with WWE in 2002, Cena has racked up dozens of title reigns, millions of dollars, and has met with over 600 kids through the Make-A-Wish program. He’s a household name and brings a little something for kids and adults alike. It doesn’t matter if wrestling fans love him or hate him, Cena has been able to consistently get a response out of everyone. During live events where Cena appears, entire arenas break out in dueling “Let’s Go Cena/Cena Sucks” chants throughout his entrances, matches, and while he’s walking back up the ramp. People love to hate Cena as much as they love to love him.

With the responses he has gotten from wrestling fans throughout his career, it’s no surprise that Cena followed the path laid out by Hulk Hogan, Roddy Piper, and The Rock did before him. He went to Hollywood…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!