Modelja Erjona Sulejmani ka dhënë një intervistë për tabloidin britanik “The Sun”, ku edhe ka deklaruar se shumë prej futbollistëve janë hòmòsèksualë dhe se shumë prej tyre kanë frikë ta pranojnë.

Ndërsa tani ajo deklaroi se shumë prej futbollistëve janë “gáy”.

“Nuk e di pse hòmòsèksualiteti është akoma problem në ditët e sotme. Unë mendoj se kjo do të ndryshojë. Ka shumë hòmòsèksualë në futboll. Burrin tim e njoha sapo isha shpallur Miss Albania, dhe në fillim nuk doja të isha me të. Sot jam një femër e lirë dhe e lumtur sepse të jesh gruaja e një futbollisti është tepër e vështirë. Mospërfillja është e madhe, po ashtu duhet të ndryshosh shpesh shtëpi dhe profesion,”-është shprehur modelja, raporton dosja.al.

Image result for erjona sulejmani

Erjona Sulejmani ka qënë e martuar vetë me një futbollist, bëhet fjalë për ish-mesfushorin e Napolit dhe atë të Zvicrës, Blerim Dzemailin.

Dzemaili u divòrcua nga Sulejmani, në vitin 2018 pasi ajo deklaroi publikisht se bashkëshorti i saj ishte shumë i keq në shtrat. Duke e kthyer 33-vjeçarin në një objekt talljèje për shokët e skuadrës.

Image result for erjona sulejmani

By Juda_al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!