Malti ka mbetur një nga personazhet e paharruar të serialit indian “Bidaai” që vite më parë u transmetua në TV Klan.

Malti ishte një personazh i pëlqyer nga publiku për shkak se përveç intrigave që bënte, ishte edhe qesharake. Aktorja e cila luante Maltin quhet Ashita Dhawan.

Ajo është 37 vjeç, e martuar dhe ka dy fëmijë binjakë. Ajo ka ndryshuar në pamje pasi kanë kaluar shumë vite prej “Bidaait” por sërish mbetet shumë e ëmbël.

Sa i përket karrierës, Malti vazhdon aktrimin dhe luan në seriale shumë të ndjekur në Indi. Më poshtë po ju sjellim disa foto të reja nga ajo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!