Ballina Aktualitet Dy tifozë u kompesuan sepse Ronaldo nuk kishte luajtur në miqësoren e...

Dy tifozë u kompesuan sepse Ronaldo nuk kishte luajtur në miqësoren e zhvilluar në vitin e kaluar

Dy tifozë nga Korea Jugore janë kompensuar me 300 euro shkaku që Cristiano Ronaldo nuk kishte luajtur në një miqësore të zhvilluar në mes të Juventusit dhe K-League All-Stars.

Rreth 60 mijë tifozë ishin të pranishëm në atë stadium, derisa pesë herë fituesi i Topit të Artë kishte qëndruar në bankën rezervë gjatë gjithë takimit.

34-vjeçari nuk ishte inkuadrua në lojë dhe Maurizio Sarri ishte arsyetuar se nuk e aktivizoi atë shkaku i një lëndimi në muskuj.

Cristiano Ronaldo was an unused substitute in Juventus’ 3-3 draw with Team K-League today

View image on Twitter

Tifozët ishin shprehur mjaftë të acaruar që nuk e kishin parë portugezin në fushë, madje dy prej tyre ishin ankuar edhe në instancat më të larta.

Ata kishin marrë një premtim se Ronaldo do të luante së paku 45 minuta, mirëpo një gjë e tillë nuk ndodhi dhe dy tifozët janë kompensuar me nga 300 euro.

Besohet se edhe dy mijë tifozë të tjerë janë ankuar me këtë gjë, por që ende nuk janë rimbursuar.

Burimi : Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!