Ballina Aktualitet Donald Trump refuzoi t’i shtrëngojë duart me Nancy Pelosin, ajo e grisi...

Donald Trump refuzoi t’i shtrëngojë duart me Nancy Pelosin, ajo e grisi fjalimin

Gjatë fjalimit të mbajtur në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Donald Trump, tha se gjendja e kombit amerikan është më e mirë si kurrë më parë.

Megjithatë jo gjithçka shkoi si ishte planifikuar, pasi Trump ka pasur një moment të pazakontë me Drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, me të cilën refuzoi t’i shtrëngojë duart, veprim ky që e nxiti Pelosin ta gris fjalimin, transmeton Telegrafi.

E gjitha filloi një natë para se Senati do të duhej të votonte nëse do të lirohet nga akuza gjatë procesit të udhëhequr ndaj tij. Kështu Trump vendosi që pikërisht nga ajo Dhomë t’i drejtohet kombit amerikan.

Pelosi ka zbuluar se nuk ka biseduar me Trumpin që nga tetori i vitit të kaluar, por kur u mundua t’ia zgjat dorën kur ai iu ofrua për t’ia dhënë kopjen e fjalimit, presidenti amerikan refuzoi t’i shtrëngojë duart me të duke e injoruar totalisht.

E kur Trump po mbante fjalimin, ajo është filmuar duke shqyer kopjen e fjalimit që sipas po raportojnë mediat amerikane ishte fjalimi i presidentit.

Burimi : Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“Portokallia” mbyllet përfundimisht? Pas déshtímit me “Kosheren”, Altin Basha sjell projekt të ri (VIDEO)

Nëse i hedh një sy profilit zyrtar të Top Channel-it në Youtube, kupton se programi më i dashur për shqiptarët është “Portokallia”. Kjo vlen sidomos...

Edhe pse u tërhoq nga ekrani, Xhemi Shehu do rikthehet sërish dhe gjejeni pak se ku! (VIDEO)

Moderatori dhe aktori i njohur, Salsano Rrapi, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Goca dhe Gra’. Salsano Rrapi nuk i ka shpëtuar ‘pyetjes...

Çméndet Monika, i kërkon Donaldit puthje në buzë! (VIDEO)

Sot në “Big Brother VIP” ka qenë dita e dënímeve dhe Donaldi është dénuar t’i përgjigjet çdo gjëje “Po”. Pjesë nga biseda: Monika: Unë dua të...

Iliri sheh gruan në ëndërr dhe shpreh dëshirën e pazakontë (VIDEO)

liri ka rrëfyer ëndrrën e tij me Emanuelën dhe planet për tu bërë me fëmijë të dytë. Gjatë një bisede me Einxhelin, u shpreh se...

Konkurrenti i PërPuthen shòkon me deklaratën e tij: Ne nga Dukagjini nuk i përmendim gratë! (VIDEO)

Eduard Kuçi është rikthyer përsëri në “Për’Puthen” dhe sot ishte takimi i tij i parë me Ana Lleshin. Ana e pyeti se përse ka vetëm...
error: Alert: Content is protected !!