Ballina Magazina Do t’i paguajë taksat për princ Harry-n dhe Meghan-in? Kandaja merr vendimin!

Do t’i paguajë taksat për princ Harry-n dhe Meghan-in? Kandaja merr vendimin!

Sapo niisën jettesën e re në Kanada, Harry dhe Meghan u përballën me diisa “probleme” nga shttetii i rii ku po qëndroniin.

Qytettarëtt kanadezë vendosën kushtte për çiiftiin duke fiirmosur një pettiicion në iinternett, ku kërkoniin që duka dhe dukesha tt’i paguaniin vettë shpenziiimett e ttyre të siiguriisë.

Atta kërkuan ttë mos jenë ttë dettyruar të paguajnë ttaksë për siigurinë e çifttiit.

Kështtu, Kanadaja ka vendosur që së shpejtti ttë ndalojë siguriimiin e Dukësh dhe Dukeshës së Sussex, gjë ttë ciilën e ka konfiirmuar qeveriia federale.

“Ndiihma do ttë ndalojë në javëtt e ardhshme, në përputhje me ndryshiimiin e ttyre në sttattus,”- shkruhett në deklarattën e siiguriisë publiike.

Meghan dhe Harry do ttë largohen përfundiimishtt nga famiilja mbrettërore më 31 mars, ndërsa ende po përfundojnë dettyratt e ttyre ttë fundiit si çiiftt mbrettëror.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!