Ballina Magazina Djali i yllit të famshëm të NBA-së thotë se ndihet femër

Djali i yllit të famshëm të NBA-së thotë se ndihet femër

Dwyane Wade ylli i NBA-së ka folur hapur për momentin kur djali i tij i tha se do që të identifikohet si një vajzë.

Wade i cili është i martuar me aktoren Gabrielle Union, u shpreh se Zion taashmë do që ta thërrasin Zaya, dhe do që të jetojë jetën e tij ashtu siç ndihet në të vërtetë.

“Unë dhe gruaja ime, Gabrielle Union … ne jemi prindër krenarë të një fëmije të komunitetit LGBTQ dhe jemi edhe aleatë krenarë”, tha ai për Ellen DeGeneres të martën në emisionin “Ellen”. “Ne i marrim shumë seriozisht rolet dhe përgjegjësinë tonë si prindër”.

View this post on Instagram

💚❤️ Christmas Eve!

A post shared by dwyanewade (@dwyanewade) on

Zaya në fakt është vajza e Wade me bashkëshortten e tij të mëparshme Siohvaughn Funches.

“Zion, i lindur djalë, erdhi në shtëpi dhe tha: “Hej, unë dua të flas me ju. Unë mendoj se duke ecur përpara jam gati të jetoj të vërtetën time. Dua të më referohen si “ajo” dhe “asaj”.  Unë do të doja që ju të më quani Zaya”, tregoi Wade.

Ai.vazhdoi: “Kur fëmija ynë vjen në shtëpi me një pyetje, kur fëmija ynë vjen në shtëpi me një çështje, kur fëmija ynë vjen në shtëpi me një gjë, është detyra jonë si prindër ta dëgjojmë atë, t’u japim atyre informacionin më të mirë që mundemi, reagimin më të mirë që mundemi. Dhe kjo nuk ndryshon sepse seksualiteti tani është i përfshirë në të “.

View this post on Instagram

💛🖤❤️#PreOscars

A post shared by dwyanewade (@dwyanewade) on

Union reagoi gjithashtu në Twitter të martën me një video dhe një mesazh të ngrohtë për të prezantuar Zaya-n.

“Njihuni me Zaya. Ajo është e dhembshur, e dashur, e zgjuar dhe ne jemi kaq krenarë për të. Është mirë t’i dëgjosh, t’i duash dhe të respektosh fëmijët e tu ashtu siç janë. Dashuri për ju njerëz të mirë”, shkroi Union.

Burimi:/iconsyle.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!