Mesfushori i “Djajve të Kuq” Paulo Pogba, sipas tabloideve të huaja ka shpenzuar deri më tani plot 1.6 milion funte për të pasur në garazhin e tij makinat e preferuara.

Ajo që tërhoqi më shumë vë.mendje ishte vetura e tij luksoze, Lamborghini Aventador, makinë kjo që kushton jo më pas se 271 mijë funte, më pas Ferrari 812 SuperFast, që kushton 282 mijë funte, si dhe Rolls Royce MatBlack q.ë kap vlerën e 260 mijë funtash.

Gjithashtu ai zotëron edhe një aeroplan privat.

Ai u transferua te “Djajtë e Kuq” në vitin 2016 dhe gjashtë muajt e parë, qëndroi në hotel, pasi ishte në kërkim të një shtëpie perfekte.

Megjithëse në janar të vitit 2017 e bleu, vila e Pogbas në Manchester kushton mbi 2.6 milionë sterlina, duke përfshirë kështu pishinën në ambientet e brendshme, që ë.shtë shumë pranë kuzhinës.

Shtëpia e Paul Pogbas

Ai gjithashtu është i lidhur prej vitesh me modelen Maria Zulay Salaues, e cila ekspozohet tejet pak në rrjetet sociale.

Kjo e fundit është e lindur në Bolivi dhe momentalisht jeton në Amerikë, gjë që lë të nënkuptoh.en dhe vizitat e shumta të Paul Pogbas në Shtetet e Bashkuara.

Burimi:/Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!