Bukuroshja shqiptare Bleona Qerreti ka marrë vëmendjen me dukjen e saj, me ç’rast kishte veshur një fustan të gjatë transparent, nën të cilin shihej fiziku i saj.

‘Elton John AIDS Foundation Academy Award Party’ është një prej ndejave që organizohen në Los Angeles pas ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar.

Për herë të parë është mbajtur në shkurt të vitit 1993 dhe asokohe ishin grumbulluar 300.000 dollarë. Është organizuar nga Patrick Lippert, një aktivist i AIDS-it, i cili ka vdekur nga kjo sëmundje vetëm disa muaj më pas.

Nikoqir i evenimentit është Elton John dhe Fondacioni AIDS, ndërsa pjesëmarrës janë emra të njohur të skenës botëror, të cilët përmes biletave të shtrenjta (nga 3.500 dollarë) kontribuojnë në grumbullimin e fondeve për të ndihmuar në luftën kundër sëmundjes vdekjeprurëse. Në vitin 2010 ishin grumbulluar plot tetë milionë dollarë.

https://www.instagram.com/p/B8XyCUuJ6-O/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B8Xeqo0JYvm/

Burimi:/Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!