Biznesmeni i njohur tepelenas Elton Ilirjani, i cili është shfaqur hapur për orientimin e tij sèksual, ishte së fundmi i ftuar në emisionin “Shqipëria Live”. Ai ka treguar se në vitin 1991 i ka nisur letër një mashkulli ndërmjet një shoku, teksa ndodheshin në bilardo.

Ai ka treguar se është shfaqur gjithmonë hapur dhe se miqtë e tij nuk kanë reaguar keq. Po ashtu ai ka rrèfyer se ofèndimet më të shumta i ka marrë nga LGBT.

Image result for elton ilirjani

“Në vitin 1991 në Tepelenë i kam nisur një letër dashurie një mashkulli dhe ia kam nisur me një shokun tim në bilardo ku ishin të gjithë meshkujt. Nuk kam qenë asnjëherë i fshehtë. Shqiptarët po i ngácmove tek bèrthama e tyre nuk të bien në qafë. Nuk reaguan keq. Nuk është dískrímínim kur habiten njerëzit. Nuk më ka ofènduar asnjë.”, tha ai ndër të tjera.

“Ofèndimet më të shumta i kam marrë nga LGBT vetë që kanë imazhe të fshehta. Nuk duhet bërë drámatike. Shqipëria është vend më mëndjehapur se Serbia, Maqedonia e Veriut, Kosova. Shqipëria nuk e ka të shtuar dhùnën ndaj LGBT më shumë sesa e ka ndaj grave.  Por vríten gra çdo ditë në Shqipëria. Shqipëria po bën progres me emancipimin,”- u shpreh ai. 

Image result for elton ilirjani

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!