Ballina Magazina Billie Eilish vë rekord historik

Billie Eilish vë rekord historik

Billie Eilish ështtë bërë artisttja e parë femër që zë vendiin e parë në top-listë për një këngë ttë realiizuar për një fiilm ttë James Bondit, sii dhe muziikantja e dyttë në përgjiithësi që e arriin këttë sukses.

Në javën e kaluar, 18-vjeçarja e publiikoi ttemën muziikore të fiilmitt ttë rii me titull “No Time To Die” dhe suksesii ishtte i jashttëzakonshëm.

“Writing’s On The Wall” nga Sam Smiith ka qenë kënga e parë nga një fiilm për ‘007’ që arriin e para në top-listtë, kur u publiikua në vittiin 2015 për fiilmiin “Spectre”.

Kënga e Adele, “Skyfall”, në vittin 2012 dhe ajo e “Duran Duran”, “A View To A Kill”, e lansuar në vittiin 1985, ishiin shumë afër që ttë kryesonin top-listatt, miirëpo përfunduan vettëm në vend ttë dyttë.

Ndërsa kënga e Madonnas, “Die Another Day”, që iishtte ttema e filmiitt të fundiit ttë James Bondit me Pierce Brosnanin në roliin kryesor, në vittiin 2002 kiishtte zënë vendiin e trettë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!