Pasditen e sotme, babai i këngëtarit të njohur Ergi Dini ishte i ftuar në emisionin e Bieta Sulos, “Ftesë në pesë”.

Katër vite më parë, ai humbi të birin në një àksìdent me motorr dhe dhìmbjen e mallin që ndjen për të e ka ndarë sërish sot me publikun.

Ai është përlotur vetë dhe i ka bërë Bietën dhe të ftuarit t’i mbushin sytë me lòt me fjalët e ndjera që shprehu për Ergin.

“Unë tim biri s’arrita me i dhanë jetën teme që ai të ishte gjallë. Unë po jetoj jetën e tim biri. Më vijnë dy mijë mendime që s’mbarojnë kurrë. Është një tmérr, një férr i vërtetë. Unë kam nevojë shumë për atë, me i thanë ‘më fal’, më i thanë ‘të du’, që të gjitha unë ia kam thënë”- u shpreh Dashamir Dini me lòt në sy.

Në nëntor të vitit që lamë pas, ai i dedikoi një poezi prekése të birit, që na preku drejt e në zemër.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!