Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka arritur në selinë e Partisë Demokratike, ku do të takohet me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën.

Në këtë takim do të diskutohet për marrëveshjen e re për reformën zgjedhore dhe angazhimin e Ambasadës Amerikane në këtë reformë.

Ky është takimi i parë me kreun e PD-së, ndërsa më vonë ambasadorja do të takojë edhe Klajda Gjoshën e LSI.

Takimi i Bashës me ambasadoren amerikane  vjen pas takimit me ambasadorin Sassoli.

Burimi : Newsbomb

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!