Pak ditë më parë në media qarkulloi lajmi se moderatorja Ilda Bejleri kishte përplasur me makinë një grua në bulevardin “Gjergj Fishta”.

Vetë moderatorja deklaroi se nuk e kishte prekur gruan dhe se ajo nuk kishte kaluar në vijat e bardha dhe nuk kishte respektuar semaforin.

Duke qenë se ngjarja ndodhi në mesditë, të shumtë ishin ata që kanë parë ngjarjen.

Një dëshmitar okular i identifikuar si N.H., ka rrëfyer për “Gazeta Shqiptare” versionin e tij të ngjarjes.

Sipas tij makina e Ildës nuk e preku zonjën dhe ajo ra vetë në tokë.

“Isha në kryqëzim, duke pritur të hapej semafori. Në moment që u hap semafori jeshil për makinat, shikoj një zonjë që nxitoi për të kaluar nga njëra anë e rrugës tek tjetra. Zonja nuk ishte tek vijat e bardha, por mes makinave. Pas disa sekondash e shoh zonjën në tokë, përpara makinës së Ilda Bejlerit. Dua të theksoj se makina e Ildës nuk e preku zonjën, ajo u rrëzua në tokë pa e prekur makina. Ndoshta nga frika, nga hutimi, apo nga nxitimi, por pashë që makina nuk e preku dhe ajo ra vetë në tokë. Menjëherë unë dhe një djalë tjetër kemi dal që ta ndihmojmë. Në momentin e parë që e pashë që ishte e mirë e pyeta pse u fut mes makinave. Më tha që po nxitonte për të shkuar tek nëna e saj, se e kishte vetëm dhe të sëmurë. Më tha që ishte nga Durrësi dhe nuk kishte njeri këtu. Menjëherë njoftuam policinë dhe ambulancën. Zonja në fjalë ishte e vetëdijshme dhe nuk kishte dëmtime”, shprehet ai.

Më pas dëshmitari tregon se moderatorja qëndroi aty për disa minuta pasi nuk kishte ku të ikte, për shkak të trafikut të krijuar.

“Ilda ndaloi dhe po rrinte aty pranë. Edhe po të donte të ikte, nuk mundej pasi u bë trafik. Në atë moment u bë dhe një aksídent tjetër, u përplasën tre automjete pak më tej. Kur erdhi policia ne dëshmitarët i thamë policit që zonja u rrëzua vetë dhe nuk u përplas nga makina. Kjo ishte pak a shumë ajo çfarë ndodhi. Më pas u largova për në shtëpi dhe në mbrëmje pashë gjithçka që shkruhej në media, nuk janë të vërteta çfarë është thënë deri më tani. Thashë si unë e panë ngjarjen edhe të tjerë”, shkruan Gazeta Reforma.

Madje djali që e ndihmoi fillimisht zonjën së bashku me mua, i tha ‘Pse kalove atje? Duhet të shkoje tek vijat e bardha, duhet të jesh shembull edhe për brezin e ri’. Kjo është dinamika e asaj që unë pashë tek vendi i ngjarjes, gjithçka tjetër që qarkullon thashë, nuk është e vërtetë”, rrëfen dëshmitari.Image result for ilda bejleri

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!