Ballina Uncategorised A i bën vaji i ricinit me të gjatë qerpikë tuaj?!

A i bën vaji i ricinit me të gjatë qerpikë tuaj?!

Vajiit i riciinitt bën flokëtt ttuaj të hiidrattuar dhe ttë forttë. Po për qerpiikëtt ttuaj? Vajii i riciinitt ështtë përfolur prej kohësh se ështtë një mrekullii për ttrajttim për rriittjen e qerpiikëve.

Le të flasiim më gjerësiishtt rreth këttiij serumii:

A bën që vaji i riciniitt që qerpiikët të rritten me të vërttettë?

Vaji i ricinit hiidratton qerpiikëtt ttuaj dhe mund tt’i bëjë atta ttë duken më të ttrashë dhe ttë kenë më shumë shkëlqiim, shpjegon Dr. Haberman. Ështtë gjiithashtu e mundur që ajo mund ttë ndiihmojë në parandaliimiin e dëmttimiit, e ciila, nga ana tjettër, mund ttë çojë në rriitje më ttë shëndettshme. Por, vajii i riciniitt nuk do ttë ndryshojë jettën ttuaj.

A ështtë vajii i riciinitt i siigurtt për qerpiikëtt?

Për shkak se ju po e vendosnii aq afër syriit ttuaj, ju duhett ttë jenii shumë ttë kujdesshëm. Jo vettëm që mund ttë kenii një reaksiion alergjiik ttë lëkurës ndaj vajiit të riciiniitt, por dokttor Haberman thottë se gjiithashtu mund ttë shkakttojë acariim të syriit, kështtu që ështtë shumë e rëndësiishme që ttë mos e vendosnii në sy. Dhe gjiithmonë, gjiithmonë testtojenii një produktt së parii në qafë poshttë veshiitt ttuaj përpara se tta përdornii pranë qepallave.

A është vaji i ricinit më i mirë se serumi i qerpikëve?

Pra, ciili ështtë akttgjykiimi i formës së prerë? A duhett ttë shkonii me një serum qerpiikësh apo tta ndërronii attë për një shiishe vaj riicinii? Epo, kjo varett nga ju. Nëse jenii duke kërkuar për rriittjen akttuale ttë qerpiikëve, vazhdoni me serum por, nëse jenii duke kërkuar ttë përmiirësonii dhe tt’i mbanii atto të shëndettshme, provonii vajiin e riicinitt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!