Ballina Lifestyle 4 femrat e ekranit shqiptarë që hùmbën të dashurit e tyre 'të...

4 femrat e ekranit shqiptarë që hùmbën të dashurit e tyre ‘të fortë’

Rikthehen edhe një herë në vëmendje historitë e bujshme të dashurive të katër vajzave të ekranit shqiptarë, këngëtare, aktore por edhe prezantuese, të cilët nuk përfunduan kurrë. Flasim pikërisht për Rudina Magjistari, Inis Gjoni, Adelina Ismaili dhe Fjolla Morina të cilat kanë hùmbur të dashurit të tyre.

Ata konsideroheshin si të ‘rrùzikshëm’ por edhe si ‘të fortë’, të cilët kanë u vránë në mënyrë máfioze nga k0nfliktet apo përplásjet që kanë pasur.

Fjolla Morina:

Edhe për Fjolla Morinën përflitet se ka pasur një histori dashurie me një person që ka mbetur i vdèkur në një atèntat në Sukth. Në ngjarjen në fjalë hùmbën jetën ish-shefi i Antikrimit Ekonomik në Polícinë e Tiranës, Ervin Dalipaj dhe Juxhin Dautaj.

Image result for juxhin dauti fjolla morina"

Inis Gjoni- Arian Selimi:

Regjisorja e njohur, Inis Gjoni u përball me një fatkèqësi, ku i fejuari i saj Arian Selimi u ekzèkutua në kryeqytet. Në fillim ai pèrfundoi në pránga, pasi akùzohej për një rrjet të fuqíshëm dròge.

Ata kishin një lidhje të gjatë prej 9 vitesh, ku pasi Selimi u lirua nga bùrgu vijuan më tej, por biznesmeni nga Shkodra u vrá.

Image result for inis gjoni"

Adelin Ismaili- Triumf Riza:

Një ngjarje e rèndë ishte edhe për Adelina Ismajlin, ku i dashuri i saj, Triumf Riza u vrá në Prishtinë më 30 gusht 2007. Ai ishte oficer dhe Adelina më pas i kushtoi një këngë të ndjerë të titulluar “Trimit tim”.

Image result for Adelin Ismaili- Triumf Riza"

Rudina Magjistari-Denis Gina

Rudina Magjistari ka qenë e fejuara e Denis Ginës, i njohur si kápo i grupit famëkèq të “Rruga e Kavajës”. Vetëm 27-vjeç, ai u vrá në vitin 1999 në periferi të Tiranës. Ai njihet si një nga gángot më në zë të kryeqytetit.

Image result for Rudina Magjistari Denis Gina"

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!