Rikthehen edhe një herë në vëmendje historitë e bujshme të dashurive të katër vajzave të ekranit shqiptarë, këngëtare, aktore por edhe prezantuese, të cilët nuk përfunduan kurrë. Flasim pikërisht për Rudina Magjistari, Inis Gjoni, Adelina Ismaili dhe Fjolla Morina të cilat kanë hùmbur të dashurit të tyre.

Ata konsideroheshin si të ‘rrùzikshëm’ por edhe si ‘të fortë’, të cilët kanë u vránë në mënyrë máfioze nga k0nfliktet apo përplásjet që kanë pasur.

Fjolla Morina:

Edhe për Fjolla Morinën përflitet se ka pasur një histori dashurie me një person që ka mbetur i vdèkur në një atèntat në Sukth. Në ngjarjen në fjalë hùmbën jetën ish-shefi i Antikrimit Ekonomik në Polícinë e Tiranës, Ervin Dalipaj dhe Juxhin Dautaj.

Image result for juxhin dauti fjolla morina"

Inis Gjoni- Arian Selimi:

Regjisorja e njohur, Inis Gjoni u përball me një fatkèqësi, ku i fejuari i saj Arian Selimi u ekzèkutua në kryeqytet. Në fillim ai pèrfundoi në pránga, pasi akùzohej për një rrjet të fuqíshëm dròge.

Ata kishin një lidhje të gjatë prej 9 vitesh, ku pasi Selimi u lirua nga bùrgu vijuan më tej, por biznesmeni nga Shkodra u vrá.

Image result for inis gjoni"

Adelin Ismaili- Triumf Riza:

Një ngjarje e rèndë ishte edhe për Adelina Ismajlin, ku i dashuri i saj, Triumf Riza u vrá në Prishtinë më 30 gusht 2007. Ai ishte oficer dhe Adelina më pas i kushtoi një këngë të ndjerë të titulluar “Trimit tim”.

Image result for Adelin Ismaili- Triumf Riza"

Rudina Magjistari-Denis Gina

Rudina Magjistari ka qenë e fejuara e Denis Ginës, i njohur si kápo i grupit famëkèq të “Rruga e Kavajës”. Vetëm 27-vjeç, ai u vrá në vitin 1999 në periferi të Tiranës. Ai njihet si një nga gángot më në zë të kryeqytetit.

Image result for Rudina Magjistari Denis Gina"

By Juda_al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!