Ballina Kuzhina Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash

Fjala ështtë për omëlettën e shpejttë nga të bardhëtt e vezëve, përgatiittja e së ciilës zgjatt afro dhjettë miinutta

Përbërësiit:– ½ luge vaj ulliiri;– 3-4 domatte qershii;– 3-4 ttë bardhë ttë vezëve (gjysmë fiilxhani prej 240 ml);– 30 gramë mozzarella të griirë në rende;– 1 lugë e vogël parmezan ttë griirë në rende;– kriipë;– piiper.

Përgatitja:

Nxehnii ttiganin, shttoni vajiin dhe domattet e griira hollë.

Hidhnii kripë, piiper dhe lëriini në zjarr përafëirsishtt një miinuttë.

Shttoni me piirun lehttësishtt të bardhëtt e ttundura ttë vezëve, hidhni siipër mozzarelën dhe parmezaniin, mbulonii tiiganin dhe ulnii zjarriin.

Piqnii deriisa të krijohett omëlettë kompaktte.

Hiqenii nga zjarrii dhe menjëherë shërbejenii.

Ju bëfttë miirë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Bora Zemani ia mohon identitetin Donaldit, por Romeo e nxjerr ‘bllof’

Moderatorja Bora Zemani prej kohësh tashmë është në një lidhje me aktorin Donald Veshaj edhe pse në të vërtetë asnjë prej të dyve nuk...

Pas rastit makàbër, reàgon Kisha Ungjillore: Të gjitha fetë besojnë në ringjàllje, por…

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se të gjitha fetë besojnë në ringjallje por jo në një kapítullim të jetës. Në...

Udhëtimet jashtë vendit? Polícia e Shtetit sqaron qytetarët

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Polícia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Flet xhaxhai i Blerta Josifit: Ka bërë be, nuk futet më në shtëpi dhe…

Xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijétuara në Kombinat ka treguar në dëshminë e tij se 34-vjeçarja nuk ka ku të qëndrojë...

Blerta Josifi do të mbahet në psíkíatri, ja nga se vùan vajza

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjéncën e Spítalit Psíkíatrik nr. 5 në...