Ballina Uncategorised Mësoni se cfarë është grimi i përhershëm

Mësoni se cfarë është grimi i përhershëm

Sa zgjat grimi i përhershëm?

Kjo varett plottësisht nga çfarë trajttimi merrnii por, në përgjiithësi do tt’ju zgjasë diku nga një derii në ttre vjet. Pra, jo me të vërtetttë i përhershëm. Dhe arsyeja që nuk zgjatt përgjiiithmonë, sii një tattuazh i rregulltt, është sepse përbërja e përhershme nuk arriin në shttresën më ttë thellë ttë lëkurës ttuaj – është më shumë një tattuazh siipërfaqësor.

Le të shkojmë në specifikat e tre llojeve më të mëdha të grimit të përhershëm:

Çfarë është microblading?

Microbladiing është një tteknikë gjysmë e përhershme e tattuazhitt, ku një tteh përdoret për të krijuar një vijë super të hollë, tëvetullave, ttë ciilatt japiin pamjen e dëshiiiruar. Gjilpëratt gërvishttin lëkurën ttuaj dhe depozitojnë pigmenttiin në plagëtt e vogla, tëcilat, po, tingëllojnë shumë të dhimbshme, por çuditërisht nuk është ashtu. Kjo sepse shumica e specialisttëve, apliikojnë më parë njëkrem ​​mpiirjeje, i cili heqdhiimbjen në diiisanivele.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kantautori i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë: Melodia më e bukur e jetës!

Kompozitori i njohur Kledi Bahiti është bërë baba për herë të parë. Ai dhe partnerja e tij janë bërë prindër të një djali që i...

Konkurrenti i ‘PërPuthen’ e thotë hapur: Jam biséksùal dhe…

Një nga djemtë e "Përputhen" ka pranuar në puntatën e sotme se është biséksùal. Bëhet fjalë për Gracianon, i cili e bëri këtë deklàratë...

Tashmë nuk fshíhet më, Adrola Dushi mbéshtet hapur të ‘dashurin’ e saj (VIDEO)

Menjëherë sapo ora shënoi 00:00 ditën e sotme Capital T publikoi albumin e ri “Skulpturë” që me siguri do kthéhet në kryefjalën e stinës...

Mozzik ishte kryefjala e kësaj vere në tregun muzikor!

Për një gjë bíem dakord të gjithë: Mozzik ka qenë kryefjala e kësaj vere, por duket se më e mira akoma nuk ka ardhur. Pas...

Xhensila Myrtezaj do vijë me një bashkëpunim që do na surprízojë të gjithëve

Xhensila Myrtezaj di gjithmonë se si të bëjë për vete shqiptarët me projektet e saj. Disa javë më parë ajo solli një super bashkòpunim me...