Ballina Aktualitet Donald Trump refuzoi t’i shtrëngojë duart me Nancy Pelosin, ajo e grisi...

Donald Trump refuzoi t’i shtrëngojë duart me Nancy Pelosin, ajo e grisi fjalimin

Gjatë fjalimit të mbajtur në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Donald Trump, tha se gjendja e kombit amerikan është më e mirë si kurrë më parë.

Megjithatë jo gjithçka shkoi si ishte planifikuar, pasi Trump ka pasur një moment të pazakontë me Drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, me të cilën refuzoi t’i shtrëngojë duart, veprim ky që e nxiti Pelosin ta gris fjalimin, transmeton Telegrafi.

E gjitha filloi një natë para se Senati do të duhej të votonte nëse do të lirohet nga akuza gjatë procesit të udhëhequr ndaj tij. Kështu Trump vendosi që pikërisht nga ajo Dhomë t’i drejtohet kombit amerikan.

Pelosi ka zbuluar se nuk ka biseduar me Trumpin që nga tetori i vitit të kaluar, por kur u mundua t’ia zgjat dorën kur ai iu ofrua për t’ia dhënë kopjen e fjalimit, presidenti amerikan refuzoi t’i shtrëngojë duart me të duke e injoruar totalisht.

E kur Trump po mbante fjalimin, ajo është filmuar duke shqyer kopjen e fjalimit që sipas po raportojnë mediat amerikane ishte fjalimi i presidentit.

Burimi : Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Sinan Hoxha dhe Ana e ‘PërPuthen’ fùsin në shérr një çiftin

Simpatia e deklàruar nga gruaja për këngëtarin Sinan Hoxha dhe e burrit për Anën, vajzën pjésëmàrrëse në emisionin “PërPuthen”, ka çùar në një gríndje...

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze...

Çdo femër e ëndërron! Tayna merr surprízën më të bukur të jetës! (VIDEO)

Keni marrë ndonjëherë një surprízë në urën e Bosforit? Në mos jo, me siguri keni ëndërruar për një të tillë kur keni parë telenovelat...

Greta Koçi pëson ndryshim dràstik! Tashmë duket si…(FOTO)

Pak kohë më parë mediat zbùluan se Greta Koçi ishte làrguar nga Shqipëria. Thuhej se këngëtarja ishte zhvéndosur në Austri dhe këtë gjë e tregonin...

Çméndet Kejvina! Nis të thýej pjata dhe trétë ushqim në restorant (VIDEO)

Kejvina Kthjella ngélet një nga personazhet më të përfolura nga mediat rozë gjatë vitit, 2020. Modelja, herë pas herë, ka ndàrë me ndjékësit foto të...