Super hiti ‘New Rules’ nga këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka arritur që të hyjë në listën e ngushtë të këngëve që kanë mbi 2 miliardë shikime në platformën muzikore Youtube.

Videoklipi i këngës së famshme është shikuar e komentuar shumë dhe kënga vazhdon të dëgjohet akoma edhe gati 3 vjet pasi është hedhur në treg.

Videoja ka 10 milionë pëlqime, 314 mijë komente deri tani, dhe numri vazhdon të rritet.

Këngën Dua e ka publikuar në vitin 2017 menjëherë pas ndarjes nga Isaac Carew.

Aso  kohe ajo bëri namin, megjithatë të shumtë janë edhe njerëzit që e dëgjojnë edhe sot.

Në vitin 2018, kënga arriti 1 miliardë klikime dhe suksesin më të madh sapo e shënoi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!