Ballina Magazina VIDEO“Babi nuk donte të ndiqja rrugën e artit”, Lisa Kujofsa tregon hapat...

VIDEO\“Babi nuk donte të ndiqja rrugën e artit”, Lisa Kujofsa tregon hapat e parë teksa zgjodhi të bëhej aktore: ‘Mendoja se isha e paaftë …’

Një nga aktoret më të njohura të humorit, Lisa Kujofsa ka qenë mbrëmjen e sotme e ftuar në ‘Soiree’ ku ka folur ndër të tjera dhe për marrëdhënien motër-vëlla, e cila ka kryesuar diskutimin në studio.

Përveç kësaj pjese Kujofsa ka rrëfyer gjithashtu se ka pasur shumë dëshirë të ndiqte rrugën e artit, pavarësisht se babai i saj, artisti i madh, Fadil Kujofsa nuk ka dashur që ajo të bënte këtë zgjedhje.

Pavarësisht këtij fakti, insistimi i Lisës ka bërë që pas çdo vendimi, babai ta mbështesë edhe duke e motivuar. Gjithashtu Lisa ka treguar se edhe vetë ajo ka patur një moment dyzimi nëse vërtetë është e talentuar apo jo.

“Kur unë vendosa që të hy në akademi, mami nuk donte. Unë këmbëngula dhe aty e kuptuan që e kisha shumë seriozisht. Duke punuar me babin për të hyrë në akademi, pata dhe unë një moment timin që mendoja se unë nuk bëj, jam e paaftë. Dhe babi më ka thënë vetëm një fjalë që ‘ti mendon se nëse nuk do ishe qoftë edhe pak e aftë, do të lija të turpëroje veten tënde dhe mua?’,ka treguar aktorja e njohur Lisa Kujofsa.

Kujofsa ka qenë në studio krah vëllait të saj, duke rrëfyer për të gjithë teleshikuesit disa nga kujtimet më të bukura të fëmijërisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!