Ballina Aktualitet VIDEO/ Ledri është shumë, shumë i mërzitur me botën

VIDEO/ Ledri është shumë, shumë i mërzitur me botën

Kur Ledri fshiu gjithë postimet nga Instagrami i tij me 1.4 milionë ndjekës, u bëmë kurioz. Zakonisht, kjo taktikë ndiqet kur artisti do të nisë një epokë të re krijimtarie a do të nxjerrë një album të ri. Mbrëmë, kur Ledri publikoi këto tre postime u bindëm që bëhet fjalë për diçka të këtillë.

Në një hark te shkurter kohor, reperi publikoi deklaratat e mëposhtme, që ngjajnë si të shkëputura nga një tekst kënge.

“Secili n’rrjet sociale
Qet t’kundërtën
Ça mrena vun,

Dikush ta ka inati
Me qef,
A dikush t’don
Me dhunë.”

“Prej momentit që u bo
Liri e t’shprehunit
Asnjo mo nuk shun,
Secili fjalë gjun,’
Qysh m’i kqyr punt e veta
Kur asnjo s’jon n’punë.”

“Qysh e shoh t’ardhmen a?
Vllai, vallai boll zor,
Masi krejt greedy për
Lek, followersa, famë
Edhe televizor…
N’vitin 2030
Krejt modele dizajnera,
Fashionista
E ca po di asni doktor.”

Me pak fjalë, Ledri mendon se njerëzit në rrjetet sociale janë të shtirur, nuk shohin punët e veta dhe gjëmojnë stile jetese që s’mund të praktikohen nga popullata.

Ose siç tha një komentues:

/ANABEL/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!