Në këtë video shfáqet mòmenti i rrèzimit të helikopterit, i cili rròtullohet disa herë dhe më pas bíe në tokë ku pèrfshíhet mènjèhèrè nga flákèt.

SHBA-Pámje të reja kanë dalë nga áksidenti ajror i basketbollistit amerikane, Kobe Bryant. áksident i rèndë ndodhi në Kalabasas të Los Anxhelos dhe në videon e mëposhtme shfaqen pámjet kur bíe helikopteri. Ai rròtullohet disa herë dhe më pas bie në tokë ku pèrfshihet mènjëherë nga flákët.

Kobe Bryant, legjenda e basketbollit amerikan ù shùa dhe pas një áksidenti ajror. Mediat vendase bëjnë me dije se Bryant ishte duke udhëtuar me helikopretin e tij privat, bashkë me vazjën 13-vjeçare dhe 7 persona të tjerë, por janë rrèzuar dhe kanë gjetur të gjithë vdèkjèn. Deri më tani si shkák i áksidentit dshohet të kenë qenë kushtet jo të fávorshme atmosferike. Mjegulla e madhe e cila kishte “pùshtùar” zonën e Kalifornisë ka vèshtirësoi  punën e pilotit, i cili hùmbi mènjëherë kontrollin e helikopterit. Mijëra fansa nëpër botë kanë shprèhur ngùshèllimet për këtë hùmbje. Mes atyre që reaguan ishte presidenti Donald Trump dhe  kryeministri Edi Rama.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!