Ballina Aktualitet Udhëtimi në Pekin dhe Muri i Madh Kinez! Blendi Fevziu tregon si...

Udhëtimi në Pekin dhe Muri i Madh Kinez! Blendi Fevziu tregon si dukej 16 vite më parë!

Ndërkohë që Kina po përballet me një ndër viruset më të mëdha që ka prekur ndonjëherë popullsinë atje, moderatori i njohur shqiptar, Blendi Fevziu, ka kujtuar kohën e udhëtimit të tij në Pekin dhe Murin e Madh Kinez.

Gazetari është ndjerë nostalgjik dhe ka publikuar disa foto nga udhëtimi i realizuar në vitin 2004.

“Pekin dhe Muri i Madh Kinez, Tetor 2004”, shkruan ai bashkangjitur fotove.

Në foto shohim një Fevzi sportiv dhe i emocionuar për udhëtimin e tij, 16 vite më parë.

Gazetari njihet për pasionin e tij të madh të udhëtimeve dhe dëshirën për të vizituar e njohur vende të reja.

Në një intervistë me Luana Vjollcën në “Shiko Kush Luan” ai është shprehur se mund të niset në çdo orë dhe çdo moment në udhëtim.

Blendi ka publikuar shpesh herë foto nga udhëtimet e tij në Filipine, Tailandë, Kenia, Ruanda, Senegali dhe deri tek Panamaja.

Aktualisht Kina ka marrë masa duke izoluar dy qytete nga virusi vdekjeprurës. Rreth 617 të prekur dhe 17 të vdekur numërohen si pasojë e koronavirusit në Kinë. Të gjitha rastet janë shënuar në Wuhan dhe në rrethinat e këtij qyteti.

/Iconstyle.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!