18-vjeçarja amerikane Billie Eilish, triumfoi duke rrèmbyer 5 çmime “Grammy” këtë vit në ceremoninë që u mbajt në Los Angeles.

Ajo rrèmbeu kupat për çmimet Albumi i vitit; Hiti i vitit; Kënga e vitit; Albumi POP më i mirë dhe Artisti i ri më i mirë.

Ndonëse Swift ishte e nominuar në 3 kategori, (Kënga e vitit, Performanca më e mirë Pop dhe Albumi më i mirë ), këngëtarja nuk mori pjesë fare në “Grammys”.

Eilish zbriti nga froni Taylor Swift, dhe nuk e dimë nëse mungèsa e saj kishte të bënte me këtë arsye.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!