Spanja dhe Franca janë goditur nga stuhia e fuqishme “Gloria” dhe janë raportuar të paktën 4 viktima.

Rajoni lindor i Spanjës, ishujt Balearic dhe Valencia janë ndër më të prekurit dhe stuhia ka lënë pas shkatërrime të mëdha.

Stuhia Gloria tashmë është vendosur në Francën jugore, ku meteorologët kanë ngritur alarmin.

Sipas tyre kjo është stuhia më e fuqishme që ka goditur shtetin që prej vitit 1982.

Me dhjetëra forca policore dhe zjarrfikëse janë vendosur në rajonin jugor për të ndihmuar qytetarët dhe për të evituar incidente të ndryshme.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!