Ballina Aktualitet Sipas Olti Currit, ja si e “fitoi” Alketa Vejsiu vendin e prezantueses...

Sipas Olti Currit, ja si e “fitoi” Alketa Vejsiu vendin e prezantueses në “Sanremo”

Ditën e sotme, moderatorja Alketa Vejsiu njoftoi me lot gëzimi në llogarinë e saj në Instagram se ishte përzgjedhur për të prezantuar festivalin e “Sanremo-s”, krah emrave të tjerë të njohur.

“Po qaj me lot gëzimi! Është dita më e lumtur e karrierës time! Faleminderit Shqipëria. Faleminderit Italia. Çfarë nderi. Nuk mund ta besoj”, shkruante Alketa mjaft e entuziasmuar në Instagram.

Mirëpo, opinionisti Olti Curri s’ka vonuar të reagojë në profilin e tij në Instragram, duke dhënë mendimin e tij sesi Alketa arriti ta merrte këtë post.

Në postimet e tij, Olti shkruan: Sanremo këtë vit organizohet nga Lucio Presa (menaxher vipash) që bën edhe strategjitë e komunikimit të kryeministrit italian Mateo Renzi. Lucio paska shpëtuar Mateon nga një problem me deklarimin e pasurisë.

Mateo në mediat italiane njihet si “sponsor” i Edi Ramës. Mirëpo, Lucio që ishte organizatori i Sanremos, është i martuar me Paola Peregon e cila ishte e ftuar në “Dance with me” nga Alketa Vejsiu.

Alketa ka miqësi me Linda Ramën. Lucio Presa- Mateo Renzi- Edi Rama- Linda Rama- Alketa Vejsiu”.

Kështu, Olti mendon se Alketa duhet të falenderojë Kryeministrin dhe bashkëshorten e tij për këtë pozicion në “Sanremo”.

Pas “thumbimeve” të shumta, duket se marrëdhënia mes Oltit dhe Alketës është acaruar, saqë Alketa pas postimit ku e falenderonte Oltin me ironi, i ka bërë bllok atij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!