Ballina Aktualitet Si ta kuptosh që të kanë bllokuar në WhatsApp!

Si ta kuptosh që të kanë bllokuar në WhatsApp!

Jeni zënë me një mik? Dëshironi të shmangni një ish-të dashur? Ekzistojnë një numër arsyesh që mund të dëshironi të bllokoni një kontakt në WhatsApp.

Por si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar juve në WhatsApp?

WhatsApp nuk na e tregon drejtpërdrejt nëse jemi bllokuar nga dikush, por ka disa të dhëna të rëndësishme të cilat të tregojnë.

Së pari, nëse jeni bllokuar nga një kontakt, nuk do të mund të shihni statusin e tyre në internet ose treguesin se kur e ka parë për herë të fundit! (last seen)

Edhe pse kjo nuk konfirmon që ju kanë bllokuar, nëse më parë mund të shihnit statusin në internet të kontaktit dhe “last seen” dhe tani nuk e shihni dot, ky është një tregues shumë i mirë që ju kanë bërë block.

Së dyti, nëse jeni bllokuar, nuk do të mund të shihni asnjë ndryshim në fotot e profilit të një kontakti.

Nëse keni një mik të përbashkët me kontaktin, mund ta krahasoni telefonin tuaj me të tyrin për të parë nëse ka një ndryshim në fotografitë e profilit.

Në fund, çdo mesazh që ju dërgoni do të shënohet si “sent” por jo “delivered “, ndërsa çdo telefonatë nuk do të kalojë nëse ju kanë bërë block.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!