Shumë gra në të gjithë botën zgjedhin të ngrinë vezët e tyre. Por nëse jeni një yll ndërkombëtar pop, pse nuk e bëni dy herë? Rita Ora, këngëtare, modele, stiliste dhe së fundmi një anëtare jurie e një spektakli të talenteve, e ka bërë pikërisht këtë.

Rita, e cila mbush 30 vjet këtë vit, është një nga yjet e kopertinës së numrit më të fundit të Revistës LOVE, për të cilën ka dhënë një intervistë ekskluzive.

Gjatë kësaj interviste, ajo i ka treguar revistës për metodat që ka marrë për të siguruar që ajo mund të bëhet nënë një ditë, në kohën e saj, shkruan Grazia.

Rita Ora (Foto: Jeff Spicer/Getty Images/Guliver)

“Unë do t’i dua fëmijët”, thotë ajo. “E dini se i kisha ngrirë vezët? Dy herë. Unë kam dy epruveta në dy ndërtesa të ndryshme në vende të ndryshme. Që për çdo rast, nëse njëra nda ndërtesat shembet”, ka thënë këngëtarja shqiptare.

Kjo nuk është hera e parë që Rita ka diskutuar për ngrirjen e vezëve të saj. Në vitin 2017, ajo tha se mjeku i saj e kishte këshilluar që të shikonte përpara. “Ju jeni më e shëndetshme tani dhe unë mendoj se do të ishte mirë”, kujtoi ajo se çfarë ai i kishte thënë. “Pse nuk do t’i ruash ato tani dhe nuk do të duhet kurrë të shqetësohesh për to përsëri?”, i kishte thënë tutje doktori i saj.

Rita Ora (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Fotografitë e realizuara për këtë revistë e shfaqin Ritën që endet në shkretëtirë, e cila, thotë ajo, ishte një ndryshim i mirëpritur. “Unë kam bërë aq shumë festa duke menduar se koha ishte e duhur për të bërë diçka ndryshe”, shpjegon ajo.

“Kështu që unë mendova, le të hyjmë në shkretëtirë, le të shkojmë në një rritje, le të marrim frymë në ajër të pastër për një ndryshim”, ka thënë 29-vjeçarja.

Pasi ka publikuar albumin e saj të fundit, “Phoenix”, në vitin 2018, Rita gjithashtu ka xhiruar për filmin “Twist”, një adaptim modern i Oliver Twist, duke interpretuar në këtë film krah emrave si: Rafferty Law dhe Sir Michael Caine – dhe aktualisht gjendet edhe në ekranin televiziv, pasi ajo është njëra nga gjyqtaret e spektaklit “The masked singer”.

Ora është një nga një numër në rritje i grave që ngrijnë vezët e tyre pa një partner. Sipas Autoritetit të Fekondimit dhe Embriologjisë Njerëzore, 46 për qind e grave që ngrinë vezët e tyre ishin beqare. 77 për qind e grave që zgjodhën Klinikën e Grave në Londër midis viteve 2012 dhe 2016 e konsideruan veten beqare.

Numri i ri i Revistës së famshme botërore LOVE, në kopertinën e së cilës për numrin e ri pranverë-verë është këngëtarja shqiptare Rita Ora, do të dalë në shitje të hënën më 3 shkurt.

Burimi :  /Telegrafi/

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!