Lajmi se Meghan Markle dhe Princ Harry kanë vendosur të heqin dorë nga detyrat mbretërore dhe të largohen nga Anglia ka shokuar jo pak të gjithë publikun, por pa dyshim dhe familjen mbretërore. Pas shumë reagimeve, në mediat e huaja shkruhet edhe se Princ William është shprehur se dikur ishin të pandashëm, por shpreson që ne një moment t’i largojnë përçarjet mes tyre. William mendohet t’i ketë thënë një mikut të tuaj se gjatë gjithë jetës i ka shtrirë dorën dhe i ka hedhur krahun të vëllait, ndërsa tani nuk mund ta bëjë më këtë gjë. Jo vetëm William, por dhe mbretëresha është lënduar shumë nga ky vendim. Ajo ka kërkuar një mbledhje urgjente, ku dy vëllezërit do përballen. Pjesë e mbledhjes do jenë edhe anëtarë të tjerë, për të diskutuar mbi këtë vendim pasi nuk mundesh të heqësh dorë kaq lehtë nga familja mbretërore. /RevistaWho/

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!