Ballina Aktualitet Prapaskenat / Top Channel padit në gjyq aktoren Delinda Disha, dalin në...

Prapaskenat / Top Channel padit në gjyq aktoren Delinda Disha, dalin në skenë 2 kontrata

Top Channel ka paditur në Gjykatën e Rrethit Tirane aktoren Delinda Disha. Kane kaluar afer 6 muaj që nga largimi i saj nga Portokalli  pra nga TV Top channel për ‘tu zhvendosur në Tv Klan në programin e humorit, që startoi në tetor të  viti që shkoi, “Klanifornia”

Burime për SYRI.net  bëjnë me dije se se televizioni Top Channel ka paraqitur në gjykatë si provë kontratën e aktores me “Portokalli”, e cila ishte një kontrate 2-vjeçare që fillonte nga viti 2017-2019.  Ndërkohë që nga pala e aktores është paraqitur kontrata e saj njëvjeçare, që ka patur me Topi Channel në periudhën 2017-2018. 

Në fletë-thirrje thuhet, se pala e paditur, pra Delinda Disha, ka shkelur kontratën, dhe se ka nxjerrë sekrete artistike. Por përtej përballjes në gjyq, Delinda Disha vijon punën në Klanifornia, pasi kemi parë dhe spotin e ri të fillim-sezonit të dytë.

E kontaktuar nga SYRI.net mbi këtë çështje, aktorja Delinda Disha nuk preferoi të komentonte shumë mbi betejën ligjore me Top Channel, por deklaroi vetëm se: Do vazhdoj dhe këtë sezon me role shumë të dashura për publikun çdo të shtunë në mbrëmje në Klan!.

Burimi : SYRI.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!