Ballina Magazina 51 vite pas rolit, ja si duket sot “Pipi Çorapegjata” ?

51 vite pas rolit, ja si duket sot “Pipi Çorapegjata” ?

Filmi i famshëm “Pipi Çorapegjata”, i cili u transmetua për herë të parë në vitin 1969, ka fiksuar breza të tërë për vite me radhë.

Rolin kryesor, vajzën lozonjare ‘Pipi’ me çorapet e saj të gjata, prej të cilave mori edhe nofkën, e luante aktorja suedeze Inger Nilsson.

Kanë kaluar 51 vite nga roli i saj që kur ishte fëmijë dhe nëse jeni kuriozë të dini si duket sot aktorja e famshme, jua tregojmë në fotot e mëposhtme.

Nilsson është tashmë 60 vjeçe dhe jeton në Suedi.

Ajo vazhdon të mbetet një ndër emrat më të njohur dhe ndër aktoret më të dashura për publikun dhe pavarësisht roleve të tjera, të gjithë vazhdojnë ta identifikojnë me emrin “Pipi Çorapegjata”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!