Ditën e sotme një tërmet i fortë i magnitudës 5.8 ka shkaktuar shumë dëme në Puerto Rico.

Pas kësaj autoritetetet u kanë bërë thirrje banorëve të presin shumë pasgoditje të tjera të rrezikshme.

Tërmeti ra në orën 5:32 të mëngjes, sipas orës vendase, nga rreth 5 km thellësi.

Deri më tani nuk ka pasur raportime për humbje jete dhe as për të lënduar rëndë, por dëmet materiale kanë qenë të shumta

Nga pamjet e publikuara në mediat e huaja shihet se shtëpitë janë dëmtuar shumë dhe pjesa më e madhe e tyre janë të pabanueshme.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!