Ballina Magazina Një magji: Publikohet kolona zanore e filmit ‘I love Tropoja’

Një magji: Publikohet kolona zanore e filmit ‘I love Tropoja’

Me datë 26 Janar pritet të dalë në kinema filmi “I love Tropoja”, nga Ermal Mamaqi, premiera e të cilit do të mbahet në Pallatin e Kongreseve. Para disa ditësh, Ermali zbuloi se i madhi Valentin Veizi ka kompozuar kolonën zanore të filmit.

Ditën e sotme, përmes një postimi të bërë në Instagram, ai ka bërë të ditur se vargjet e këngës janë shkruar nga poetja Alma Papamihali, poezitë e së cilës janë përmbledhur e përkthyer në disa gjuhë të botës si në gjuhën franceze apo në atë rumune. Alma është anëtare e Lidhjes se Shkrimtarëve në Gjermani dhe po ashtu themeluese dhe mësuese e shkollës shqipe “Iliria” në Gjermani.

Kënga mban titullin ‘Një mall i zjarrtë të merr për mua’ dhe Ermali shprehet se muzika nga Veizi në bashkëpunim me vargjet e Almës, janë një magji e vërtetë. “Kolona zanore e “I love Tropoja” po vjen.
Muzika e Valentin Veizit dhe vargjet e Alma Papamihalit janë magji”, shkruan Ermali.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!