Ballina Magazina Nëse do të dobësohesh si Adele, të duhet një motiv i fortë...

Nëse do të dobësohesh si Adele, të duhet një motiv i fortë si ky i këngëtares

Autorja e hitit “Rolling In The Deep”, Adele, e transformoi fizikun e saj pasi i vuri vetes qëllim, ta bëjë për hir të djalit të saj, Angelo, shtatë vjeç.

Një burim tha për “People” se ajo dëshironte të ndryshonte diçka, dëshironte të ishte nëna më e shëndetshme e mundshme.

“I gjithë përqendrimi i saj gjatë rrugës për të humbur në peshë, ka qenë vërtet i gjithi për mënyrën sesi ajo mund të jetë më e shëndetshme dhe si mund ta trajtojë më mirë trupin e saj. Nuk ishte kurrë për të humbur peshë”.

Po si e arriti këtë?

Ish-trajnerja personale e Adele-s ka hedhur dritë mbi humbjen në peshë të këngëtares, duke zbuluar se ajo arriti fizikun e saj duke ndjekur një dietë të rreptë me lëngje perimesh jeshile dhe 1000 kalori në ditë.

Pra, ndryshimet në trupin e Adele-s janë kryesisht falë uljes së kalorive të rekomanduara ditore për femrat, nga 2,000 kalori në 1,000.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!