Ballina Aktualitet Leonardo DiCaprio përjeton një 'Titanic' të dytë...

Leonardo DiCaprio përjeton një ‘Titanic’ të dytë…

Duke lundruar me varkë, bashkë me disa miq, ata dëgjuan thirrjen e emergjencës.

Aktori i famshëm Leonardo DiCaprio ka përjetuar një “Titanic” të dytë në det.

Aktori i famshëm i Hollywood është kthyer në një hero duke shpëtuar me jahtin e tij privat një 24-vjeçar francez që kishte mbi 11 orë në ujë.

Marinari në gjendje të dehur, kishte rënë aksidentalisht nga anija turistike në det, pranë St Martin në Karaibe.

Gjatë atyre ditëve, Di Caprio ishte me pushime me të dashurën 22-vjeçare Camila Morrone.

Duke lundruar me varkë, bashkë me disa miq, ata dëgjuan thirrjen e emergjencës.

Fatmirësisht ata e shpëtuan personin një orë para perëndimit ndërkohë që po afronte stuhia.

“Leonardo luajti rolin kryesor në një histori si në filma. Ai shpëtoi jetën e një njeriu që kishte mbetur në det për 11 orë. Varka e Leonardos ishte e vetmja që po kërkonte për të”, tha një burim nga autoritetet e ishullit.E.D./Shqiptarja.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!