Një tèrmet me magnitudë 4.9 ballë dhe thellësi 7 km, me epiqendër 3 kilometër në veri të fshatit Bubq, është regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte.

Lèkundjet e forta kanë shkaktuar paník tek qytetarët. Edhe në studion e “Opinion”, lëèkundjet kanë frikèsuar të ftuarit teksa po regjistrohej një emision.

Ja si kanë reaguar ata në sekondat e tèrmetit. Pas kësaj goditje, është regjistruar një tjetër e cila ka qenë me magnitudë 4.1

Emèrgjencat Civile njoftojnë se nga komunikimi me bashkitë Durrës, Dibër, Gjirokastër, Fier, Vlorë, Shkodër dhe Lezhë nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Burimi: Opinion

By Juda_al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!